Czym jest druk wielkoformatowy?

Druk wielkoformatowy to druk cyfrowy, w nowoczesnej technologii stosowany do produkcji form drukowanych na materiale banerowym, folii, papierze materiałach sztywnych, jak PCV czy dibond. Ta technika stosowana jest do zagospodarowania powierzchni billboardów, do produkcji banerów reklamowych, tablic reklamowych, szyldów i plansz reklamowych, plakatów, grafik do kasetonów, stojaków, potykaczy, czy roll-upów.

Kiedy wybrać druk offsetowy?

Druk offsetowy stosowany jest przy nakładach co najmniej kilkuset kopii jednego wzoru oraz przy wydrukach większych niż format A3, a nie będących wydrukami wielkoformatowymi.
Za pomocą druku offsetowego wykonujemy większe nakłady wszelkiego rodzaju druków reklamowych, takich jak: ulotki reklamowe, foldery reklamowe, katalogi, plakaty, kalendarze biurkowe i naścienne, kalendarzyki, papier firmowy, wizytówki, bizneskarty, teczki ofertowe i koperty.

Kiedy wybrać druk cyfrowy?

Druk cyfrowy stosuje się zazwyczaj w przypadku niewielkich nakładów lub pilnych zleceń. Wymogi jakościowe są takie same jak w przypadku druku offsetowego. Typowe zastosowanie druku cyfrowego, to krótkie serie ulotek reklamowych, wizytówek, bizneskart, plakatów, raportów i wszelkich biurowych materiałów drukowanych. Często drukujemy również w ten sposób menu restauracyjne i karty dań. Szczególnie warte polecenia są opcje personalizacji wydruków.

W cyfrowy sposób drukujemy na wielu różnych podłożach oraz w szerokim przedziale gramatur.

Jak mogę zamówić reklamę?

Najlepiej skontaktować się z przedstawicielem naszej firmy telefonicznie lub przesłać zapytanie do naszego biura pod adres biuro@lemonic.pl. Można także wypełnić formularz umieszczony w zakładce ‚KONTAKT’

Dlaczego wymagamy akceptacji projektu przed wydrukiem?

Przed rozpoczęciem drukowania, wycinania lub wykonywania każdej reklamy, prosimy Państwa o akceptację projektu. Może zdarzyć się, że w trakcie fazy projektowej wkradnie się błąd, literówka, lub przesunięcie grafiki. Aby uniknąć konieczności ponownego drukowania, każdy projekt wysyłamy Państwu drogą mailową, z prośbą o dokładnie przejrzenie i akceptację. Prosimy szczególnie o uważne sprawdzenie poprawności numerów telefonów i danych kontaktowych zamieszczonych na reklamach.

Co to jest POS?

POS (ang. point of sale) właściwie: POSM (ang. point of sales materials) – materiały wspierające sprzedaż; sformułowanie to odnosi się do różnych rodzajów nośników reklamy typu BTL(ang. below the line – działania reklamowe skierowane do konkretnego klienta niebędące reklamą w środkach masowego przekazu),które są skierowane głównie do detalistów i konsumentów.

Co to jest baner blockout?

Jest to obustronnie zadrukowany materiał banerowy z przekładką teflonową w środku, zapobiegającą prześwitywaniu grafik. Jego zastosowanie umożliwia zadrukowanie jednej powierzchni reklamowej z obu stron niezależnymi grafikami. Wykorzystujemy go najczęściej w przypadku reklam banerowych wiszących na otwartej przestrzeni oraz dwustronnych roll-upów.

Co to jest DPI?

Liczba punktów (rastrowych) na długości cala. Wartość DPI jest jedną z najczęściej stosowanych informacji, niezbędną do przygotowania różnego rodzajów materiałów do druku. Czym wyższa rozdzielczość tym lepsza jest jego jakość i ostrość.

Co to jest model RGB?

Jest to jeden z modeli przestrzeni barw wynikający z właściwości oka, w którym wrażenie widzenia każdej barwy można wywołać przez zamieszczenie w ustalonych proporcjach trzech wiązek światła o barwie czerwonej, zielonej i niebieskiej (stąd nazwa: R – red, G – Green i B- blue), czyli światła o odpowiedniej częstotliwości fali elektromagnetycznej.

Kolorystyka RGB używana jest najczęściej na wszlekiego typu wyświetlaczach takich jak monitory komputerowe, telefony komórkowe, telewizory czy tablety. Państwa aparat fotograficzny wykona i zapisze zdjęcie również w rozbarwieniu RGB.

Co to jest CMYK?

Skrót od ang. Cyan, Magenta, Yellow, blacK – zestaw czterech podstawowych barw, dzięki którym w procesie mieszania się atramentów podczas druku uzyskuje się pełną gamą kolorów.

Najczęściej kolorystykę CMYK stosuje się do wszelkiego typu prac drukowanych zarówno offsetowo jak i cyfrowo. Większość maszyn na rynku posiada 4 składowe kolorystyczne.

Co to jest grafika wektorowa?

Rodzaj grafiki, w której obrazy mogą składać się z wektorów (odcinków), jak również z innych figur geometrycznych. Cechą grafiki wektorowej jest, zapamiętywanie charakterystycznych dla danych figur parametrów, np. dla okręgu – środek oraz promień, a dla odcinka współrzędne punktów końcowych. Program komputerowy jeśli będzie musiał narysować obraz na urządzeniu (bądź to rastrowym, bądź wektorowym), na podstawie posiadanych danych, wygeneruje obraz tych figur. Bardzo ważną zaletą grafiki wektorowej jest możliwość dowolnego powiększania obrazów, bez straty jakości.

Co to jest logotyp?

Informacyjny i marketingowy znak graficzny. Skrótowe, łatwo zauważalne i zapamiętywane przedstawienie symbolu firmy, instytucji, organizacji lub też jakiejś idei, pomysłu albo znaku informacyjnego. Od strony formalnej logo powinno być schematycznym, ale starannie opracowanym rysunkiem i może składać się: tylko z logotypu (stylizacji literowej), tylko z elementu graficznego będącego symbolem albo zawierać połączenie obu tych rzeczy.

Jak przygotować projekt?

Chcesz sam przygotować projekt? Nie wiesz jak się do tego zabrać? Masz wątpliwości?

Skontaktuj się z nami. Odpowiemy na każde Twoje pytanie.

W jakiej rozdzielczości przygotowywać prace?

Rozdzielczość drukowanych projektów – grafik jest uzależniona od formatu ekspozycji,oraz rodzaju zlecanego druku.

Przykładowo:

baner o formacie 15x10m drukowany na siatce Mesh, nie należy przygotowywać w rozdzielczości większej niż 40 dpi (oczywiście skala 1:1),
a przy pracy drukowanej w formacie 100x70cm w skali 1:1 wystarczy rozdzielczość 300 dpi.

Jakie są akceptowane formaty plików?

Akceptujemy następujące rodzaje plików: TIF, PSD, EPS, JPG, PDF, CDR

Jak przesłać plik?

Masz kilka możliwości:

– Poczta elektroniczną na adres biuro@lemonic.pl.
– Poprzez ftp: dane dostępowe uzuskasz pod numerem telefonu: 601 882 955.
– Pocztą lub kurierem na płycie CD/DVD na adres: LEMONIC, Szymanowskiego 16/1, 71-416 Szczecin.

Jak płacić?

Dla zamówień jednorazowych lub nowych klientów, prosimy o przedpłatę lub zaliczkę – jej wysokość jest do uzgodnienia przy ustalaniu warunków zlecenia.

Jak odbierać?

- Na terenie Szczecina dostawa gratis! (płatność przy odbiorze).
– Poza Szczecinem przesyłka kurierska firmą DHL, K-EX lub UPS. (możliwość śledzenia przesyłki).
– Osobiście w biurze firmy (płatność przy odbiorze): LEMONIC, Szymanowskiego 16/1, 71-416 Szczecin